Sprzątamy świat

W piątek po południu, 15 września, już po raz kolejny  uczniowie szkoły podstawowej  pod opieką wychowawców  zebrali się na rynku, aby grupami wyruszyć na ,,Sprzątanie Świata”.

Organizatorzy  akcji  (Urząd Miejski  oraz MGOK w Janowcu) zadbali  o to,  aby  jej uczestnicy  zaopatrzeni zostali w rękawiczki oraz worki na plastik, szkło i papier. Zgodnie z ideą recyklingu, wszystkie znalezione śmieci  były bowiem od razu segregowane. Dzięki młodym ekologom  posprzątane zostały różne ulice i zakątki na terenie miasta.

Akcja zakończyła się wspólną biesiadą  z grillowanymi kiełbaskami i herbatą. Miłym akcentem dla opiekunów były wrzosy, które otrzymali jako podziękowanie za udział w akcji. Natomiast nagrodą dla wszystkich była  w tym dniu piękna, słoneczna pogoda.

Tekst: Anna Szweda