Październikowe święta

Październik obfitował w różne święta. 9 października obchodzony był Światowy Dzień Poczty.

Z tej okazji przedstawiciele społeczności uczniowskiej z klasy VI a udali się z bukietem kwiatów i laurką do Urzędu Pocztowego w Janowcu Wlkp., aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom poczty.

10 października grupa dziewcząt odwiedziła z życzeniami panią psycholog Monikę Mróz – Grzybowską z okazji Międzynarodowego Dnia Psychologa.

Panie kucharki ze szkolnej stołówki świętowały 20 października Międzynarodowy Dzień Szefów Kuchni. Do pań

z życzeniami i kwiatami udał się gospodarz października – klasa VI a.

Wiele ciepłych słów uczniowie skierowali do wszystkich pracowników szkoły 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przekazali życzenia oraz symboliczne wiązanki kwiatów gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi na spotkaniu zorganizowanym, na dziedzińcu szkoły. Były też dedykacje muzyczne dla pracowników od dziewcząt z zespołu „Voice”.

Kontynuacja obchodów DEN miała miejsce 20 października w restauracji „Sima” podczas spotkania zorganizowanego dla czynnych i emerytowanych pracowników szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Julia Welska podziękowała zebranym w imieniu wszystkich uczniów za trud i poświęcenie wkładane w edukację i wychowanie wielu pokoleń. Symboliczny bukiet kwiatów wręczono panu Jerzemu Matusiewiczowi – długoletniemu, emerytowanemu już nauczycielowi i wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. Spotkanie umilił występ zespołu „Voice” pod kierunkiem pani Moniki Blei.

Tekst: Hanna Burchardt