Pasowanie na Ucznia

26 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia naszych najmłodszych kolegów z klas pierwszych.

W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, pierwszoklasiści wraz z wychowawcami oraz rodzice. Na samym początku dzieci odtańczyły poloneza wokół sali gimnastycznej. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły, po czym odśpiewano hymn państwowy. Potem odbyła się część artystyczna. Na tle pięknej scenografii zaprezentowały ją klasy III b i III c pod kierunkiem pani Violetty Próchniak i pani Eweliny Ratajczyk. Wszystkie klasy pierwsze wystąpiły z piosenkami, które przygotowały pod okiem swoich wychowawczyń: pani Joanny Rurek, pani Marii Napierały i pani Małgorzaty Meissner. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment dla pierwszoklasistów, czyli ślubowanie. Przedstawiciele klas pierwszych podeszli do sztandaru i ślubowali, że będą dobrymi uczniami. Następnie przyszedł czas na pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły, pan Przemysław Kotula. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom pasowania na ucznia. Po odśpiewaniu szkolnego hymnu uroczystość dobiegła końca, a dumne i zadowolone pierwszaki – już jako pełnoprawni uczniowie naszej szkoły – wraz rodzicami opuściły salę.

Julia Welzandt z redakcji gazetki ,,Szkolniak”