III b i III c w teatrze lalek

21 listopada klasy III B i III C udały się do Bydgoskiego teatru lalek „Buratino”, na spektakl „Alicja w krainie czarów”.

Po zajęciu miejsc w teatrze, zniecierpliwieni czekaliśmy na lekko spóźnione przedstawienie.
I tak oto w spektaklu, główna bohaterka - Alicja, zasnęła na chwilę w czasie przerwy pomiędzy lekcjami i przeniosła się w świat rozbudzonej nagromadzoną wiedzą wyobraźni. W swoim śnie dziewczynka spotyka odmienionych nauczycieli, zaprzyjaźnia się z poznanymi na lekcjach zwierzętami, z którymi o dziwo prowadzi ciekawe i zabawne rozmowy. Trafia też na dziwny podwieczorek, na którym dowiaduje się, że jest od dawna na nim oczekiwana, bo tylko dzięki niej w ich krainie na tron powróci biała królowa.
Było to przezabawne, pełne humoru widowisko, w którym rzeczywistość przeglądała się w krzywym zwierciadle snu.
Do domu wracaliśmy w doskonałych nastrojach, śpiewając radiowe przeboje. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. V. Próchniak, p. J. Brząkowska i p. E. Ratajczyk.

Tekst: E. Ratajczyk