Rajd nocny szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Tradycją naszej szkoły jest nocny rajd szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej organizowany na pamiątkę Święta Niepodległości. Tym razem odbył się 9/10 listopada 2012 r.

Wzięło w nim udział 66 uczniów z klas IV-VI. O godz. 20.20 po wcześniejszym pozostawieniu w szkole ekwipunku noclegowego wywieźliśmy się 2 autobusami do Dziekczyna. Stamtąd już pieszo przeszliśmy przez  las do Janowca.  Na pomniku pomordowanych w lesie i Miejscu Pamięci Narodowej przy stadionie postawiliśmy znicze. Do szkoły dotarliśmy ok. godz. 22.30. Po szybkim zainstalowaniu bazy noclegowej rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i tosty. Po ognisku wielbiciele futbolu mieli możliwość skorzystania z "Orlika", kinomaniacy mogli obejrzeć film, a wielbiciele rozmów i gier i zabaw towarzyskich mogli nagadać się i nagrać do woli. O godz. 2.30 ogłoszona została cisza nocna.W sobotę o godz. 7.00 przystąpiliśmy do sprzątania bazy, a o godz. 8.00 rozeszliśmy się do domów.
Uczestnikami rajdu opiekowali się p. A. Lubawy, p. J. Meissner, p. D. Ratajczak, p. K. Dąbrowska , p. M. Meissner.