IX Przegląd Małych Form Teatralnych

29 kwietnia  w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się IX Przegląd Teatralny, otwarcia którego dokonał pan burmistrz Maciej Sobczak i dyrektor szkoły pan Sławomir Zgud.

Jak zwykle nie zawiodły grupy teatralne z zaprzyjaźnionych szkół: Sarbinowa, Świątkowa i Żernik. Gospodarzy Przeglądu reprezentowały dwie grupy. W sumie w godzinach od 9-tej do 12-tej, licznie zgromadzona publiczność obejrzała pięć przedstawień. Komisja Konkursowa w składzie : przewodnicząca – pani Danuta Rutkowska ( sekretarz Gminy) oraz opiekunki poszczególnych zespołów  oceniały

grę aktorską i kostiumy.

Grupy teatralne z poszczególnych szkół ,pod okiem swoich nauczycielek, zaprezentowały następujące przedstawienia:

SP Żerniki  - ,Jak to z Kapturkiem bywało”, opiekunki : D. Pawłowska i J. Pisarek

SP Janowiec   -  ,, Sąd nad książką” , opiekunka : A. Bystrzyńska

SP  Sarbinowo - ,,Witajcie w naszej bajce”, opiekunki :M. Kochowicz, E. Strauchmann

SP  Świątkowo  - ,,Smerfy”,   opiekunka : I. Brzeźniak

SP   Janowiec   - ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, opiekunka : M. Jurska

Za najlepszego aktora Przeglądu uznano Żanetę Gorzycką z SP Żerniki, a najciekawszy strój - kota Klakiera -  zaprezentowała Karolina Kuntowska z SP Świątkowo. Uczennice te otrzymały z rąk Burmistrza dyplomy i nagrody.

Dyplomy  wręczono również aktorom, wyróżniającym się swą grą i strojem w obrębie danej grupy teatralnej. Gratulacje złożył również Dyrektor szkoły, który wspólnie z Burmistrzem dokonali zamknięcia IX Międzyszkolnego Przeglądu Teatralnego, dziękując organizatorom za trud organizacji tegoż przedsięwzięcia kulturalnego.

Publiczność miała okazję ,za sprawą przedstawienia ,,Sąd nad książką” rozważyć zalety czytania książek,- to dobra idea.

Alicja Bystrzyńska