Klasa V c na kajakach

W piękną, słoneczną sobotę 18 maja jedenastu uczniów klasy V c wraz z opiekunami ( mamą , ojcami, ciocią i braćmi) wybrali się na spływ kajakowy malowniczą rzeką Wełną.

Wzięły w nim udział także uczennice klasy III i I  ( siostry jednej z uczennic V c) oraz ich  koleżanka. Tak więc grupa 25 fanów aktywnego wypoczynku spłynęła od Jeziora Żernickiego.  Po drodze mieliśmy niezaplanowane atrakcje , między innymi spacer w pokrzywach i kąpiel w rzece jednego z ojców. Na drodze kajakom stanęło, a raczej zaległo duże drzewo i kajaki musiały być przeciągane brzegiem lub górą po przeszkodzie. Kosztowało nas to trochę nerwów i strachu , ale takie przygody czasami się zdarzają.  Na kładce na Wybranowie czekało na nas ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i pianki. Niestety plany zakończenia spływu na Tumidaju pokrzyżowała nam  burza, która nadeszła szybko i niespodziewanie. Spływ zakończył się wcześniej , ale i tak był udany.
W zorganizowaniu spływu pomogło janowieckie koło PTTK,Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu oraz pan Leszek Filipiak zapewniający transport uczestników i kajaków. Dziękujemy serdecznie.

klasa V c wraz z wychowawcą