Pożegnanie absolwentów szkoły

24 czerwca, w obecności zaproszonych gości - burmistrza Janowca Wielkopolskiego pana Leszka Grzeczki i prezesa Rady Rodziców pani Weroniki Jędrzejczak oraz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi szkoły, a także rodziców uczniów, odbyła się uroczystość pożegnania 101 absolwentów szkoły.

Część artystyczną na tę okazję, przy pięknej scenografii autorstwa pana Sławomira Zguda, przygotowali uczniowie klas VII a i VII c pod kierunkiem wychowawczyń - pani Krystyny Jankowskiej
i pani Małgorzaty Zygaj. Oprawę muzyczną z kolei przygotowały członkinie Studia Piosenki "Voice" wraz z opiekunką panią Moniką Bleją.

Wielu uczniów odebrało podczas uroczystości znaczące nagrody za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz sukcesy odniesione w konkursach, zawodach, a także za pracę na rzecz szkoły
i w wolontariacie szkolnym.
Pani Weronika Jędrzejczak wręczyła uczennicy klasy VIII c Aleksandrze Bembniście  Stypendium Rady Rodziców za najwyższe wyniki w nauce, natomiast burmistrz przekazał uczniom Stypendia Gminy Janowiec Wielkopolski w ramach „Gminnego Programu Wspierania Uczniów Uzdolnionych". Otrzymali je:

Michalina Jerszyńska (VIII a),
Kalina Kwas (VIII a),
Julia Popiel (VIII a),
Zuzanna Krygier (VIII b),
Aleksandra Bembnista (VIII c),
Aleksandra Filipiak (VIII c),
Klaudia Stokłosa (VIII c),
Alicja Szmiel (VIII c),
Miłosz Woźniak (VIII c),
Michał Rudziński (VIII d),
Oliwier Występski (VIII d),
Dominik Grzybowski (VIII e),
Roksana Jakubowska (VIII e,)
Barbara Sieradzka (VIII e).

Oficjalnie nagrodzono Barbarę Sieradzką z klasy VIII e - laureatkę konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, zorganizowanego przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody przyznano tez finalistom konkursów przedmiotowych:
Aleksandrze Bembniście - VIII c (język polski, matematyka),
Julii Popiel - VIII a (język polski),
Aleksandrze Filipiak - VIII c (język polski),
Michałowi Rudzińskiemu - VIII d (historia),
Dominikowi Grzybowskiemu - VIII e (matematyka),
Oliwierowi Występskiemu - VIII d (chemia).

Nagrodzono też zwycięskie drużyny ósmoklasistów biorących udział w konkursie matematyczno - chemicznym i fizycznym, drużynę siatkarską dziewcząt za osiągnięcia sportowe na szczeblu powiatu żnińskiego. Nagrody i podziękowania uczniowie odebrali za wieloletnią pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego, wolontariacie i kole wokalnym.

26 uczniów kończących naukę w szkole podstawowej odebrało świadectwo z wyróżnieniem, zaś ich rodzice listy gratulacyjne.

Z klasy VIII a z rąk wychowawczyni pani Katarzyny Siwek świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali: Michalina Jerszyńska, Zuzanna Kozańda, Kalina Kwas, Julia Popiel, Agata Zygaj.

W klasie VIII b wychowawczyni pani Aleksandra Wysocka świadectwa z wyróżnieniem wręczyła: Julii Duszyńskiej, Zuzannie Krygier, Kalinie Kwas, Julii Popiel, Agacie Zygaj.

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie VIII c pani Anna Szweda przekazała: Aleksandrze Bembniście, Filipowi Biłko, Indze Burchardt, Aleksandrze Filipiak, Marcie Jagodzińskiej, Patrykowi Roszakowi, Klaudii Stokłosie, Alicji Szmiel, Miłoszowi Woźniakowi.

Pani Joanna Łosińska - wychowawczyni klasy VIII d świadectwa z wyróżnieniem wręczyła: Weronice Hutek, Patrykowi Rusińskiemu, Weronice Rzeźnik, Pawłowi Spychale, Oliwierowi Występskiemu.

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie VIII e wychowawczyni pani Anna Nowak wręczyła wraz z byłą wychowawczynią panią Iloną Rapczyńską: Dominikowi Grzybowskiemu, Roksanie Jakubowskiej, Mikołajowi Rurkowi, Barbarze Sieradzkiej.

Pozostali absolwenci szkoły to:

klasa VIII a: Alan Banasiewicz, Filip Drzazga, Miłosz Drzazga, Mateusz Gołach, Anastazja Hutek, Mateusz Hutek, Hubert Kasprzyk, Kamil Latański, Tobiasz Lisiecki, Roksana Matuszak, Ewelina Mikołajczyk, Radosław Pyrzyński, Wiktoria Radkiewicz, Maksymilian Sikora,

klasa VIII b: Julia Adamska, Maja Bąk, Filip Błaszczyk, Kamil Górski, Kalina Grzechowiak, Marcin Kwiatkowski, Tomasz Majchrowicz, Marcel Mazur, Mateusz Michałek, Agata Ogórkiewicz, Natalia Rochowiak, Natasza Sawik, Mikołaj Siekierski, Jakub Sieszchulski, Aleksandra Siódmiak, Miłosz Wiśniewski, Martyna Zamiar,

klasa VIII c: Igor Florczak, Szymon Głowacki, Maja Kosecka, Weronika Krawczak, Igor Majchrzak, Michał Matuszewski, Antoni Sieszchulski, Aleksandra Sitarz, Mateusz Szafrański, Anna Szrajbrowska, Kacper Szramka, Filip Utecht, Natasza Widzińska, Dominika Zawadzka,

klasa VIII d: Jakub Adamczak, Oliwier Bryzik, Jakub Garwol, Kacper Jadach, Nicola Januszewska, Marta Konieczka, Antoni Marczykowski, Natalia Mosio, Kacper Ratajczak, Amelia Rudzińska, Michał Rudziński, Piotr Spychała, Mateusz Stręciwilk, Emil Szymański,

klasa VIII e: Bartosz Andryszak, Olga Brzezińska, Nadia Burzyńska, Oliwia Chojnacka, Hanna Cholewińska, Nicola Chrzanowska, Jakub Grzelczak, Nicola Hyla, Nikodem Idziak, Hubert Kozłowski, Oliwia Mataczyńska, Kacper Ogrodowicz, Filip Sypniewski, Adrian Wojciszewski, Kacper Woźniak, Dominik Zamel.

Podczas uroczystości dyrekcja szkoły oraz delegacja uczniów pożegnali, odchodzącą na emeryturę, wieloletnią nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie panią Ilonę Rapczyńską. Przewodniczący byłej Rady Samorządu Uczniowskiego Oliwier Bryzik w imieniu absolwentów szkoły skierował wiele ciepłych słów do wszystkich pracowników szkoły w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie uczniów opuszczających mury szkoły podstawowej.

Tekst: Hanna Burchardt