Kiermasz pierniczków świątecznych

15 grudnia Samorząd Uczniowski z opiekunami i świetlica szkolna z wychowawcami zorganizowali dla społeczności szkolnej kiermasz pierniczków świątecznych.

Wspólne przedsięwzięcie wsparli też rodzice uczniów. Wszystkie pierniczki powstały w szkolnym "Laboratorium Smaków" wyłącznie z naturalnych produktów. Największą aktywnością w wypiek i dekorowanie pierniczków wykazali się uczniowie klas VI a i VII b. Przygotowano ponad 500 korzennych przysmaków. Stoisko kiermaszowe odwiedzili zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. Każdy mógł wybrać słodkie co nieco dla siebie lub najbliższych. Dochód z kiermaszu organizatorzy przekazali na bieżącą działalność Samorządu Uczniowskiego i świetlicy, w szczególności na organizację konkursów i uroczystości.

Tekst: Hanna Burchardt