Świetlicowe Mikołajki

W dniu  6 grudnia na wychowanków świetlicy czekały same niespodzianki.

Wychowawcy świetlicy przygotowali  „mikołajkowe” zajęcia, które rozpoczęli pogadanką na temat postaci św. Mikołaja i tradycji obdarowywania upominkami. Potem zaprosili wszystkich wychowanków do zabawy. Każdy na moment mógł się wczuć w rolę św. Mikołaja. Świetliczaki przechodziły przez tunel, później w radosnym zaprzęgu przemierzały świetlicę, a potem uczestniczyły w zabawie w podawanie prezentu. Na czele ze zwycięzcą zabawy odnalazły ukryty prezent z dołączonym listem od św. Mikołaja. Słodki upominek był ostatnim punktem „mikołajkowych” zajęć, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

Tego dnia wychowankowie świetlicy ubierali choinkę. Wykonane przez nich ozdoby: łańcuchy i bombki zawisły na sztucznym zielonym drzewku. Znalazły tam miejsce również bombki wykonane na konkurs świetlicowy „Bombka bożonarodzeniowa”.

Tekst: Lidia Bała