Projekt Unijny ,, Odkrywamy świat poprzez rozwijanie kompetencji kluczowych''

W ramach projektu odbywły się dodatkowe zajęcia rozwijające z języka angielskiego.
W I semestrze uczestniczyło w nich 12 uczniów klasy 5a.
Na zajęciach uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, rozwijali wiedzę o kulturze, tradycji i zwyczajach krajów anglojęzycznych.

Halloween Party

Poznaliśmy historię Halloween, tradycje i zwyczaje. Następnie zorganizowaliśmy małą imprezkę z typowymi zabawami: Mumia z papieru, łapanie jabłek zębami, taniec z miotłą. Potańczyliśmy, skosztowaliśmy dyniowych muffinek, napoju wampirów, potwornych przekąsek. Było strasznie – fajnie.

Amerykańskie Święto Dziękczynienia – Thanksgiving

Thanksgiving to dzień,w którym Amerykanie gromadzą się w swych rodzinnych domach i spędzają czas w gronie najbliższych. Zwyczajowo jest to czwarty, czwartek listopada. Od rana trwają przygotowania do wspólnej uroczystej kolacji. W piekarniku piecze się ,, gwiazda '' stołu czyli ogromny indyk, dzieci przygotowują ozdoby, w telewizji transmitowana jest wielka parada z Nowego Yorku i mecz futbolu amerykańskiego.

Przed posiłkiem każdy podziękuje za ważne dla niego wydarzenia minionego roku, a następnie odda pysznemu pałaszowaniu jedzenia.

My wykonaliśmy szyszkowe indyki, których kolorowe ogony zawierały nasze słowa podziękowania za: rodzinę, przyjaciół, zdrowie, życie, dom, ubrania, zwierzaki i jedzenie (oczywiście po angielsku)

Happy Thanksgiving Everyone!

Kartka dla Królowej Elżbiety II

W grudniu wykonaliśmy kartkę z okazji Christmas, napisaliśmy życzenia świąteczne i wysłaliśmy do Królowej Elżbiety II. Jest ona najdłużej panującym władcą angielskim – 65 lat na tronie.

Mamy nadzieję, że Królowa przeczyta naszą kartkę i może nawet odpisze. We hope.

Wycieczka do Torunia

W śnieżną sobotę 20 stycznia pojechaliśmy do Torunia. Wycieczka była bardzo udana. Zwiedziliśmy Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika, Żywe Muzeum Piernika i Planetarium.

Spacerowaliśmy też po pięknej toruńskiej starówce, podpieraliśmy Krzywą Wieżę i podziwialiśmy niespokojną Wisłę.

Tekst: Danuta Ratajczak