Witamy Wiosnę!

Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły  powitali  wiosnę  i pożegnali zimę.

W tym celu wszyscy, w barwnym pochodzie o godz. 11.00, udaliśmy się na rynek. Przybyłych powitała przedstawicielka SU, Amelia Augustyniak. Zaprosiła ona do obejrzenia występu, podczas którego zaprezentowało się Studio Piosenki ,,Voice" pod kierunkiem pani Moniki Blei. Klasa II c gimnazjum (gospodarz marca w szkole) przedstawiła scenkę, którą przygotowała pod okiem swego wychowawcy, pana Pawła Czechowskiego.  Opierała się ona na  walce wiosny z zimą, którarozegrała się na bokserskim ringu.  Na wsparcie przybyły wiosny z różnych krajów m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii. Zaprosiły je do siebie klasy V,IV i VII. Pojedynek, przy dopingu  szkolnej publiczności, wygrała wiosna. Na koniec wystąpiły dziewczęta  z Zespołu Instrumentalnego - zatańczyły one ze wstążkami do utworu Antoniego Vivaldiego pt.:,,Wiosna”. Występ nagrodzono wielkimi brawami. Następnie, po krótkim przemówieniu pana dyrektora Przemysława Kotuli, wyruszyliśmy do parku, aby starym zwyczajem zatopić Marzannę –symbol zimy. Z okazji kalendarzowego początku wiosny obchodziliśmy w szkole ,,Dzień Zielony”, więc wielu z nas miało na sobie zielone ubrania  i ozdoby. Do szkoły wróciliśmy w radosnym, wiosennym nastroju.

Marta Jagodzińska z redakcji szkolnej gazetki ,,Szkolniak”