U mechanika..

Dnia 9 marca odbyła się wycieczka do Zakładu Mechaniki Pojazdowej Jan Woźniak w Janowcu Wielkopolskim, w której udział wzięła moja cała klasa i podczas której dużo się nauczyliśmy.

Na dworze przy samej bramie wjazdowej naszą uwagę zwróciła bardzo stara angielska taxówka, do której za pozwoleniem mechanika weszła część uczniów, którym zdjęcia zrobił nasz wychowawca pan Sebastian Macioszek. Gdy weszliśmy do środka warsztatu każdy znalazł tam coś dla siebie. Zwiedzaliśmy dużo większych i mniejszych pomieszczeń. Mi osobiście najbardziej spodobało się to pomieszczenie, w którym mieścił się podnośnik, którym można było częściowo operować. Zobaczyliśmy też jak działa frezarka do metalu i jak zakłada się oponę na felgę w bardzo szybki sposób, zobaczyliśmy również jak wygląda rozłożony silnik samochodowy oraz jego części . Było tam dużo zabawy i nikomu się nie nudziło. Po zwiedzaniu podziękowaliśmy za oprowadzenie nas po warsztacie. Dziękujemy też naszej koleżance Oliwii, dzięki której ta wycieczka się odbyła.

Tekst: Nikolas Cholewa