ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia cała społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczystych apelach, przygotowanych z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W grupie Pacholąt część artystyczną wystawiła klasa III d, w Sztubakach klasa IV b z towarzyszeniem zespołu wokalnego „Voice” i szkolnego zespołu instrumentalnego, natomiast w Żakach – klasa VII c. Występy uczniów były żywymi lekcjami historii, które przeniosły oglądających w odległe czasy i przybliżyły im wzniosłe wydarzenia z 1791 r.

Z kolei 3 maja delegacje RSU, przedstawiciele klas wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w miejsko – gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej mszy św., odprawionej w janowieckim kościele, pod pomnikiem ku czci poległych za wolność ojczyzny delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

Tekst: Hanna Burchardt