Miłośnicy poezji i języków obcych

W piątek 13 kwietnia 2018 r dziewięcioro uczniów  z naszej szkoły wzięło udział w X edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim oraz niemieckim w Żninie. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie.

W trakcie konkursu, w przerwach między recytacjami i ogłoszeniem wyników odbywały się występy artystyczne młodzieży I LO. Uczestnicy konkursu i opiekunowie mogli poczęstować się przygotowanymi przez organizatorów słodyczami i napojami. Panowała miła atmosfera. Każdy uczestnik starał się jak najlepiej przedstawić swój utwór oraz wykazać się wspaniałą wymową w j. angielskim lub niemieckim. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces.

W kategorii j. angielskiego pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jędrzejczak z kl. VIIc, którą do konkursu przygotowała p. Halina Zawal. Drugie miejsce zdobył Jakub Kapsa z kl. II gimnazjum. Ucznia przygotował p. Tomasz Woźniak. W kategorii j. niemieckiego drugie miejsce zajęła Kaja Grzechowiak z kl. IIb gimnazjum, a trzecią nagrodę zdobyła Marta Wicińskaz kl.IIIa gimnazjum. Obie uczennice przygotowała p. Anna Jakubiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie,a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe.  Gratulacje!

Tekst: Halina Zawal