Wycieczka do Puszczykowa i Poznania

Dnia 30 maja 2018 roku uczniowie klas czwartych: IVa, IVb oraz IVe wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Siwek, p. Aleksandrą Wysocką i p. Iloną Rapczyńską oraz opiekunem p. Małgorzatą Zygaj wyruszyli na wycieczkę do Poznania i Puszczykowa.

W pierwszej kolejności w kinie City Plaza w Poznaniu uczniowie obejrzeli film przyrodniczy 3D pt.: „Pandy”. Była to piękna opowieść o uwielbianych przez wszystkich pandach wielkich, które przyszły na świat w Bazie Pand i rozpoczynały swoją drogę do życia na wolności. Film ten ujął wszystkich uczestników.

Drugim etapem wycieczki było Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Placówka ta mieści się w starym domu słynnego polskiego prozaika i przyrodnika - podróżnika w Puszczykowie pod Poznaniem. W obiekcie tym zachwycały różne trofea przywiezione z jego licznych podróży. Atrakcją było zwiedzanie  legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba w skali 1:1 oraz piramidy, wykonanej na wzór piramidy Cheopsa,  dokładnie 23 razy mniejszej.

Ostatnim etapem podróży było nowe Zoo w Poznaniu, które jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Uczestnicy wycieczki podziwiali piękne ptaki drapieżne, foki, jelenie, słonie i wiele innych zwierząt. Ogromną frajdą okazała się przejażdżka po terenie Zoo kolejką.

Pogoda  i humory dopisywały przez cały dzień.

Wykończeni lecz bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki wrócili  wieczorem do Janowca.

Tekst: Aleksandra Wysocka