W odwiedzinach u Wielkiego Mistrza

15 maja 2018 roku uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Malborka. Celem wyjazdu było poznanie historii zakonu krzyżackiego
i zwiedzanie zamku, który jest znakomitym przykładem  średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej.

Przewodnicy w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedzieli uczniom o historii zakonu, budowie i odbudowie zamku, bitwach z Krzyżakami oraz wiele ciekawostek związanych z mieszkańcami tego obiektu. W trakcie zwiedzania piątoklasiści mieli za zadanie odgadywać zagadki, za które otrzymywali litery do hasła. Następnym punktem wycieczki był Zamek w Kwidzynie – kolejny obiekt zbudowany przez Krzyżaków. Od 2018 roku jest to Pomnik historii. Uczniowie, zwiedzając jego teren, poznali wiele mrożących krew w żyłach ciekawostek związanych z tamtym okresem historycznym.Dzień spędzony w średniowiecznych zamkach uświadomił uczniom jak bardzo życie w tamtych czasach różniło się od tego współczesnego.

Opiekunami wycieczki były panie: Małgorzata Jurska, Katarzyna Dąbrowska, Mariola Hermit i Marzena Kochowicz – Sobkowiak.

Tekst: M. Kochowicz