Wycieczka do Torunia

5 czerwca klasa IIIc i IIIb  wybrały się na jednodniową wycieczkę do Torunia.

Na samym początku mogliśmy zapoznać się z tradycyjnym sposobem wypieku piernika. Mogliśmy też sami upiec własne pierniczki. Następnie autokar przewiózł nas do Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Jest to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową, gdzie mogliśmy  samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody.
Po smacznym obiedzie, przebrani w stroje historyczne, zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika po najważniejszych zabytkach Starego Miasta. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. W czasie wycieczki uczniami opiekowali się wychowawcy:  p. V. Próchniak i p. E. Ratajczyk. W wycieczce wzięły udział również mamy: p. A. Kotula, p. M. Tecław, p.M. Kubiak, p. A. Błażejewska, p.A. Walczak, p. A. Grajczak.

Tekst:E. Ratajczyk