MISTRZOWIE SPEEDCUBINGU

8 czerwca pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Powiatowych Zawodach w  Układaniu Kostki Rubika zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie. Zawodnicy układali kostki 3x3x3 przy profesjonalnych stołach z opomiarowaniem czasu.

Rywalizacja podzielona była na  dwie kategorie wiekowe. Wśród klas IV - VII wystąpili: Kacper Woźniak z klasy IV e, Hubert Woźniak z klasy VI a, Natalia Prus i Bartosz Wieczorek z klasy VI b. Na podium znalazł się Hubert Woźniak, który zajął III miejsce. W kategorii klas II i III gimnazjum wystartowała uczennica klasy II dg - Wiktoria Osińska. Zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy – dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gościem zawodów był mistrz Polski w układaniu kostki Rubika oraz konstruktor deskorolki elektrycznej, napędzanej energią słoneczną.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy zręczności i bystrości umysłu.

Tekst: Halina Miazek