UMIEM PŁYWAĆ

Od dnia 15 marca do 7 czerwca 2018 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w programie „Umiem Pływać”.

Nauka odbywała się dwa razy w tygodniu na basenie w Wągrowcu. Podczas cyklu 20 zajęć, pod kierunkiem instruktorów, uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Najpierw zajęcia odbywały się na płytkiej części basenu. Z każdą następną lekcją coraz więcej uczestników próbowało swoich umiejętności na basenie głębokim. Każde spotkanie kończyło się w części rekreacyjnej basenu, gdzie dzieci pod opieką ratowników mogły aktywnie odpocząć w wodzie. Udział w tym projekcie dał możliwości nauki pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, a także aktywnego spędzania czasu wolnego i dobrej zabawy. Pierwszoklasiści nauczyli się również w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali dyplomy. Podczas wyjazdów dziećmi opiekowały się nauczycielki: J. Rurek, M. Napierała i E. Ratajczyk.

Tekst: Maria Napierała