I a i I b w Poznaniu

We wtorek,12 czerwca, uczniowie klasy Ia i Ib wyruszyli na wycieczkę do Poznania.

Swoją przygodę rozpoczęli na warsztatach w akademii Małego Cukiernika, gdzie własnoręcznie wykonali lizaki. Podczas spaceru po Starym Rynku oglądali kolorowe kamieniczki i Poznański Ratusz. Punktualnie o godzinie 12.00  wysłuchali hejnału Poznania z wieży Ratusza i zobaczyli słynne poznańskie koziołki. Do Nowego ZOO pojechali kolejką wąskotorową zwaną „Maltanką", co sprawiło wszystkim wiele radości. Podczas spaceru po ZOO dzieci mogły zaobserwować zwierzęta żyjące w różnych rejonach świata. Była to prawdziwa lekcja przyrody.Choć wycieczka trwała długo wszyscy wrócili z niej zadowoleni i pełni wrażeń.

Podczas wycieczki dziećmi opiekowały się panie: B. Moskwa, J. Rurek, M. Napierała oraz chętne mamy z klasy Ia i Ib.

Tekst: Maria Napierała, Joanna Rurek