Polska - moja Ojczyzna

31 października 2018r. z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w szkole konkurs recytatorski dla klas I – III pod hasłem „Polska - moja Ojczyzna”.

Uczestnicy konkursu wygłaszali swoje wiersze z literatury dziecięcej w świetlicy szkolnej. Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Wiersze oceniane były przez komisję konkursową, w której zasiadały: wicedyrektor szkoły Barbara Maciejewska – Kapsa, Hanna Burchardt, Alina Malicka i Halina Gryczka. Komisja miała niełatwe zadanie, gdyż trudno było wśród wspaniale przygotowanych uczestników wyłonić zwycięzców. Po długiej dyskusji przyznano następujące miejsca:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce –Oliwia Marzec z kl.Ia

II miejsce –Amelia Rychwalska z kl. Ia

III miejsce – Kacper Grzebyta z kl. Ib

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Klaudia Niewiadomska z kl. IIb

II miejsce – Olga Krawczak z kl. IIb

IIImiejsce – Olga Wosik z kl. IIc

W kategorii klas III przyznano tylko I miejsce, które zdobył Igor Tkacz.

Wszyscy uczniowie otrzymali biało – czerwone rozetki do przypięcia i dyplomy uczestnictwa. Zwycięzcom na apelu wręczone zostały nagrody książkowe, mieli oni również możliwość zaprezentowania swoich wierszy koleżankom i kolegom. Konkurs zorganizowany został przez Marię Napierałę i Joannę Rurek.

Tekst: Joanna Rurek