IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim w Gąsawie

Dnia 14.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Konkurs składał się dwóch etapów. W pierwszym etapie należało przygotować prezentację multimedialną na jeden z trzech zaproponowanych tematów; podczas drugiego etapu, który odbywał się w szkole w Gąsawie trzeba było rozwiązać test z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Obok zadań zamkniętych było w teście sporo zadań otwartych, ich wypełnienie wymagało szczegółowej wiedzy o Powstaniu. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział dwóch uczniów: Wiktoria Osińska z klasy III d gim. i Jakub Moskwa z klasy III c gim. Uczniowie ci wykonali prezentacje : Historia sztandaru Towarzystwa Powstańców im. Generała Dowbór Muśnickiego w Janówcu oraz Powstanie Wielkopolskie - bitwa o Ławicę. Do konkursu uczniowie przygotowali się pod kierunkiem pani Janiny Pomin, a wzięli w nim udział pod opieką pani Eweliny Ratajczyk. Naszym uczniom nie udało się zdobyć punktowanego miejsca, ale byli zadowoleni z udziału w konkursie powiatowym, za co otrzymali ciekawe upominki (m.in. grę memory o Pałukach).

Tekst: Janina Pomin