ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W KLASIE II C

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 28 lutego 2019 roku w naszej szkole.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercach dzieci i są bardzo ważnymi osobami w ich życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy bardzo uroczyście.
Dzieci przygotowały specjalny  program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na flażoletach. W ten sposób wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i kwiaty. W dalszej części uroczystości  goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nie zabrakło też efektownego tortu z racami, przy którym odśpiewano „Sto lat’. W dalszej części programu nastąpiły pokazy indywidualne „Mam talent’. Wnukowie mieli za zadanie przedstawić, w czym są najlepsi. Ujawniły się talenty muzyczne: wokalne, taneczne i instrumentalne oraz recytatorskie, plastyczne, piłkarskie.
Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Tekst:  Małgorzata Meissner