Szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas IV,,Rachmistrz’’

Dnia 13.03.2019 r. odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas IV ,,Rachmistrz”.

Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami, które sprawdzały umiejętność wykonywania działań pisemnych, bądź pamięciowych na liczbach naturalnych. Trzy zadania były zadaniami tekstowymi, jedno zadanie z hasłem, łamigłówka liczbowa i działania pisemne. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IVa, IVb, IVc, IVd, IVe. Najliczniej do konkursu przystąpili uczniowie z klasy IVc i IV d. Za rozwiązanie wszystkich zadań można było zdobyć 20 punktów. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie osiągając kolejno:

I miejsce        Bartosz Drgas z klasy IV e

II miejsce        Maja Linetty   z klasy  IV c

III miejsce       Nina Wrzesińska z klasy IV a

Organizatorami konkursu były panie matematyczki uczące w klasach czwartych: pani Karolina Szybczyńska i pani Janina Pomin.

Tekst: Janina Pomin