Integracja….klas integracyjnych

Niecodzienne spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopca odbyło się w naszej szkole 14 marca w  świetlicy szkolnej.

Wzięły w nim udział dwie klasy integracyjne – klasa 1a oraz klasa 3a wraz z wychowawcami. Na to spotkanie zaproszona została również Pani Wicedyrektor Barbara Maciejewska – Kapsa. Na dobry początek uczniowie zaprezentowali przygotowane z okazji tych wyjątkowych świąt, utwory muzyczne. Przy dźwiękach muzyki dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy. Poza tym miały możliwość współpracy ze sobą poprzez pracę w grupach. Wykonały przepiękne prace plastyczne z papieru – wazony przepełnione kwiatami. Uczniowie musieli się zmierzyć również z ułożeniem i przyklejeniem puzzli. Z wielką radością dzieci obdarowały się przygotowanymi wcześniej laurkami, a także złożyły sobie życzenia. Zwieńczenie spotkania było rozdanie upominków oraz słodkich niespodzianek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze, a miało na celu  budowanie relacji społecznych, nawiązywanie nowych przyjaźni oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Tekst: E. Ratajczyk