Dzień dziecka „Burmistrz Dzieciom”

31.06.2019r. obchodziliśmy w szkole Dzień Niebieski, z okazji DniaDziecka. Uczniowie ubrali się na niebiesko lub założyli elementy ubrań w tym kolorze. Natomiast dnia 3.06.2019r. na miejskim stadionie odbyła się impreza pod hasłem: ,,Burmistrz dzieciom ". Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców i nauczycieli.

Przed wyruszeniem na stadion wszystkie klasy zgromadziły się na dziedzińcu. Dyrektor szkoły pan Przemysław Kotula złożył dzieciom i młodzieży życzenia z okazji ich święta. Potem wszyscy udali się na stadion. Tam imprezę otworzył burmistrz Janowca pan Leszek Grzeczka. W tym dniu obchodził on imieniny, więc otrzymał od uczniów naszej szkoły życzenia i bukiet kwiatów.

Na stadionie na najmłodsze klasy (I – III ) czekały liczne atrakcje, np. dmuchane zamki czy ogromne bańki mydlane. Natomiast klasy IV-VIII  i oddziały gimnazjalne wzięły udział w konkursie ,,Znajoma twarz
na wesoło”
. Zaprezentowały piosenki wykonawców (piosenkarzy i zespołów), których wylosowały kilka tygodni wcześniej. Wszyscy mogli częstować się cukrową watą, słodkimi przekąskami czy napojami. Wielu biwakowało
w cieniu na kocach, chroniąc się przed gorącymi promieniami słońca.

Występy klas oceniali jurorzy: burmistrz Janowca Wielkopolskiego pan Leszek Grzeczka, pani Izabella Jerzyńska oraz pani Adrianna Wrzesińska.  Każda prezentacja  była oryginalna i wzbudzała gromkie brawa, a występujący fantastycznie wcielili się w rolę muzycznych gwiazd. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa V c – dziewczęta przygotowały występ Sylwii Grzeszczak. Natomiast w starszej kategorii wygrała klasa VIII c, której przedstawicielki zaprezentowały przebój zespołu ,,Video”. Nagrodą były desery lodowe dla zwycięskich klas  w janowieckiej lodziarni ,,Bonanza” oraz możliwość występu podczas Dni Janowca.

Julia Wolna z redakcji ,,Szkolniaka”