V c i V d w Puszczykowie i Poznaniu

Dnia 22 maja 2019 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Puszczykowa i do Poznania (klasy V c i V d oraz kilkoro uczniów
z innych klas). Opiekowały się nami:p. Anna Szweda, p. Joanna Łosińska, p. Lidia Bała i p. Ewa Korycka.

Pierwszym punktem wycieczki  było Muzeum Podróżnika Arkadego Fidlera w Puszczykowie. Zobaczyliśmy tam dużo eksponatów przywiezionych z podróży: maski, zdjęcia, okazy motyli, pająków, szkielety ryb itp. Dużą sensację wzbudziła replika statku Krzysztofa Kolumba w skali 1:1. Można było wejść na pokład i wyobrazić sobie rejs, podczas którego odkrył on Amerykę.

Drugim miejscem, które odwiedziliśmy, była Palmiarnia w Poznaniu. Poznaliśmy tam dużo nieznanych nam dotąd  gatunków roślin, zwłaszcza tropikalnych  i usłyszeliśmy różne ciekawostki o świecie flory. Nasz zachwyt wzbudziły też ogromne akwaria z egzotycznymi rybami.
         Po edukacyjnej części wycieczki  przyszedł czas na zabawę! Pojechaliśmy do Jump Areny, w której  miło i aktywnie spędziliśmy godzinę na trampolinach.  ,,Wyskakani”  udaliśmy się do restauracji McDonald's, w której zjedliśmy posiłek.
         Na wycieczce wszyscy miło spędzili czas. Bardzo chętnie jeździlibyśmy na takie atrakcje częściej.

Marta Jagodzińska z redakcji ,,Szkolniaka”