Zakończenie szkoły klas ósmych i gimnazjum

W środę 19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia szkoły: po raz pierwszy dla  klas ósmych i po raz ostatni dla klas trzecich gimnazjum. Oprócz absolwentów udział w niej wzięli: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszenie goście: burmistrz Janowca p. Leszek Grzeczka, dyrektor Publicznego Gimnazjum p. Ryszard Zygaj oraz prezes Rady Rodziców p. Weronika Jędrzejczak.

Uroczystość uświetniła część artystyczna, przygotowana przez klasę VII a, pod okiem wychowawczyni, p. Karoliny Szybczyńskiej oraz występ grupy muzycznej ,,The Voice” pod opieką p. Moniki Blei.

Burmistrz Janowca p. Leszek Grzeczka oraz dyrektor szkoły p. Przemysław Kotula  wręczyli nagrodę uczniowi Stanisławowi Bembniścieza uzyskanie tytułu potrójnego laureata konkursów przedmiotowych. Dyplomy i nagrody za swoje sukcesy otrzymali też zwycięzcy innych konkursów i turniejów oraz działacze szkolnych kółek i SU. Jeremiasz Głowacki z VIII a, Stanisław Bembnista z III ag oraz Mariusz Zbylut z III dg otrzymali nagrody pieniężne, ufundowane przez Radę Rodziców, za najwyższe wyniki uzyskane z egzaminów końcowych. Uczniowie wyróżnieni otrzymali z rąk dyrektora szkoły i swych wychowawców świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Następnie świadectwo ukończenia szkoły odebrali pozostali absolwenci.

W trakcie uroczystości zostali pożegnani: p. Hanna Iglińska,  p.Maria Szybczyńska, p. Ryszard Becker – z powodu przejścia na emeryturę oraz p. Ilona Michalak, kończąca pracę w szkole. Młodzież symbolicznymi kwiatami wyraziła podziękowanie dyrekcji, wychowawcom i nauczycielomza trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Tekst: Anna Szweda

Wyróżnieni Absolwenci