Wyjątkowy koncert

14 maja w SP w Janowcu Wielkpolskim gościliśmy utalentowanego, młodego pianistę Damiana Leśniewskiego. Chłopiec jest uczniem klasy 4 SP w Żninie i Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy.

Jest laureatem wielu nagród dla pianistów zdobywanych w Polsce i poza jej granicami. Damian mimo młodego wieku prezentuje wysoki kunszt artystyczny. Pochodzi z muzykalnej rodziny gdzie od pokoleń pradziadek, dziadek i tata zajmują się konserwacją instrumentów oraz muzykowaniem.  W jego repertuarze znaleźć można utwory F. Chopina, J. S. Bacha, utwory muzyki współczesnej jak melodia z filmu
o FreddiemMercurym oraz jego własne kompozycje Damian pomógł przygotować Pani Monice Blei "żywą lekcję muzyki" i przybliżył nam emocje związane z uczestnictwem w koncercie na najwyższym poziomie. Młodego artystę wraz z jego ojcem Tomaszem Leśniewskim przywitał Dyrektor SP w Janowcu Wielkopolskim, Pan Przemysław Kotula.  W przygotowaniu koncertu pomógł Pan Sławomir Zgód przygotowując piękną scenografię oraz pracownicy obsługi szkoły, którzy zadbali by nasza sala gimnastyczna stała się w tym dniu salą koncertową. Na zakończenie koncertu uczennice Samorządu Uczniowskiego podziękowały Damianowi za przybycie, a szkolna artystka Ania Szrajbrowska z klasy 5 c wręczyła Damianowi własnoręcznie wykonany pastelem obraz przedstawiający wizerunek F. Chopina.

Tekst: Monika Bleja