Warszawa

Dnia 29 majaklasy szóste udały się na dwudniowąwycieczkę do Warszawy, pod opieką wychowawców i nauczycieli: p. Małgorzaty Jurskiej, pani Marzeny Kochowicz, pani Katarzyny Dąbrowskiej i pani Małgorzaty Zygaj.

Pierwszym miejscem, jakie zwiedziliśmy, było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy nauczyć się tam wielu ciekawych i interesujących rzeczy poprzez zabawę i eksperymenty. Podczas pobytu w tym miejscu chętne osoby z naszej grupy mogły także obejrzeć spektakl w teatrze robotycznym.  Następnym punktem programu był spacer po Parku Łazienkowskim. Ostatnim miejscem, jakie zobaczyliśmy pierwszego dnia,  był Stadion  Narodowy. Przewodnik opowiedział nam  różne ciekawostki związane  z tym obiektem, a następnie zajrzeliśmy do szatni naszej piłkarskiej reprezentacji oraz weszliśmy na murawę. Następnie pojechaliśmy do hotelu położonego niedaleko Warszawy. Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Powązkach –odwiedziliśmy grobym.in. poległych powstańców warszawskich. Później zwiedzaliśmy Zamek Królewskii zobaczyliśmy kolumnę Zygmunta.  Dzień w stolicy zakończyliśmy spacerem  po Starówce.Do Janowca wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń  z tego udanego wyjazdu.

Antonina Głowacka z redakcji ,,Szkolniaka”