Żerniki

Dnia 31 maja odbyła się uroczystość  nadania  imienia Powstańców Wielkopolskich Szkole Podstawowej w Żernikach.  Wzięła w niej udział również zaproszona z naszej szkoły delegacja: pan dyrektor Przemysław Kotula oraz  dwa poczty sztandarowe, pod opieką pani Hanny Burchardt i pani Janiny Pomin.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żernikach, gdzie został poświęcony sztandar szkoły. Następnie, w rytmie marsza, granego przez janowiecką orkiestrę dętą, uczestnicy uroczystości przeszli  na boisko szkolne. Tam  przekazano sztandar reprezentacji  uczniów. Zebrani wysłuchali wystąpienia o  znaczeniu patronów, czyli Powstańców Wielkopolskich,  dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy został odśpiewany hymn szkoły. Zaproszeni goście przekazali życzenia i drobne upominki na ręce pani dyrektor Marii Wożniak. Nastąpiło również odkrycie pamiątkowych tablic na ścianie budynku. Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły. Uroczystość uświetniły też występy zaproszonych chórów. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Martyna Głowacka z redakcji ,,Szkolniaka”