Dzień Edukacji Narodowej

10 października obchodzono w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Organizator spotkania całej społeczności uczniowskiej ze wszystkimi pracownikami szkoły była Rada Samorządu Uczniowskiego.

Część artystyczną na spotkanie przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem pani Anny Szwedy i Studio Piosenki „Voice” pod kierunkiem pani Moniki Blei. Artyści w humorystyczny sposób przedstawili dzieje szkolnictwo, rozpoczynając je od epoki kamienia łupanego. Uczniowie przekazali nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły podziękowanie za trud wkładany w nauczanie i wychowanie dzieci. Samorząd Uczniowski do życzeń dołączył symboliczne bukiety kwiatów złożone na ręce pana dyrektora Przemysława Kotuli i woźnego szkoły – pana Marcina Mitko.Podczas spotkania złożono też wiązankę kwiatów pod popiersiem Tadeusza Kościuszki, by uczcić przypadający 12 października Dzień Patrona.

11 października uczniowie uświetnili też swym występem uroczystość zorganizowaną z okazji DEN dla czynnych i emerytowanych pracowników szkoły. Do podziękowań za pracę
i życzeń z okazji święta uczniowie dołączyli bukiet kwiatów przekazany na ręce pani Haliny Sowińskiej – emerytowanej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp.

Tekst: Hanna Burchardt