Spotkanie z ciekawym człowiekiem

21 października, z inicjatywy nauczycieli pracujących w bibliotece szkolnej oraz we współpracy z dyrektorem Biblioteki Publicznej w Janowcu Wlkp., odbyło się spotkanie z Markiem Fiedlerem -synem pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas VII. Marek Fiedler w ciekawy sposób przybliżył uczniom postać swego ojca. Nie zabrakło też odniesień do książki „Dywizjon 303”. Uczestnicy spotkania z zainteresowanie słuchali informacji o podróżach rodziny Fiedlerów, o pasji, która przyczyniła się do powstania wielu książek, wystaw oraz prywatnego muzeum w Puszczykowie. Uczniowie obejrzeli również film o Wyspie Wielkanocnej, który powstał podczas jednej z podróży. Na zakończenie dyrektor oraz uczniowie podziękowali Markowi Fiedlerowi za przybycie.

Tekst: Małgorzata Zygaj