Pasowanie klasy IV i klas VII

18 października odbyły się w szkole dwie uroczystości – przyjęcie klasy IV a (wychowawczyni pani Marta Kordzińska) do grupy wiekowej Sztubaków oraz klas: VII a (wychowawczyni pani Małgorzata Jurska), VII b (wychowawczyni pani Marzena Kochowicz – Sobkowiak) i VII c (wychowawczyni pani Katarzyna Dąbrowska) do grona Żaków.

Klasy, przed wcieleniem ich do starszych grup wiekowych, musiały zmierzyć się z wieloma zadaniami. Klasa IV, po pięknej prezentacji każdego ucznia, wykazywała się między innymi znajomością grona pedagogicznego szkoły i talentem plastycznym podczas rysowania kota. Przeszła też testy sprawnościowe: bieg slalomem z piłką tenisową na rakiecie, taniec z miotłą, nadmuchiwanie baloników, picie napojów z butelki przez smoczek. Konkurencje dla klasy przygotowali uczniowie z klasy V e pod kierunkiem pana Arkadiusza Utechta.

Z kolei klasy VII prezentowały charakteryzację wylosowanych wcześniej postaci, zmagały się z obieraniem jabłek i wyścigami z jajkiem na łyżce. Ogromne emocje wzbudziła też konkurencja na rozpoznanie przedmiotów za pomocą dotyku. Uczniowie przeszli też testy z zakresu wiedzy ogólnej i wiedzy o szkole. Część konkursową na pasowanie Żaków przygotowały klasy VIII a i VIII b pod kierunkiem pani Karoliny Szybczyńskiej. Nad prawidłowym przebiegiem klasowych zmagań w obu grupach czuwały komisje konkursowe złożone z dyrekcji szkoły i przedstawicieli uczniów. Obie uroczystości prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Pasowania uczniów przebiegły w miłej, zgodnej i zabawnej atmosferze.

Tekst: Hanna Burchardt