Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada, w grupach wiekowych, w pięknej scenerii odbyły się uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W grupie Pacholąt program artystyczny przedstawiła klasa III a pod kierunkiem pań Joanny Rurek i Izabelli Jerzyńskiej, w grupie Sztubaków – VI d pod kierunkiem pani Joanny Łosińskiej, a w Żakach- VIII a pod kierunkiem pana Sebastiana Macioszka. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki oraz tańce, których choreografia nawiązywała do trudu państwa polskiego w drodze do wolności.

11 listopada delegacje klas wraz z wychowawcami, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego oraz poczet sztandarowy szkoły wzięli udział w miejsko – gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po mszy świętej, odprawionej w kościele p. w . świętego Mikołaja w Janowcu Wlkp., delegacje władz miasta i gminy, szkół i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów i znicze pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa na rynku oraz pod obeliskiem ku czci Powstańców Wielkopolskich przy poczcie. Zgromadzeni odśpiewali Rotę oraz hymn państwowy przy dźwiękach janowieckiej orkiestry dętej.

Tekst: Hanna Burchardt