Jestem już Świetliczakiem!

Dnia 4 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”. Wzięło w niej udział 29 uczniów z klas I. Na zaproszenie wychowawców świetlicy na uroczystość przybyła pani wicedyrektor Barbara Maciejewska –Kapsa.

Wszyscy uczestnicy tego ważnego wydarzenia usłyszeli na powitanie wiersz „W świetlicy” wyrecytowany przez Klaudię Stokłosę. Potem tradycyjnie wychowankowie świetlicy poddani zostali wielu próbom, które sprawdzały wiedzę i różne umiejętności (współpracę, zręczność, sprawność, wytrwałość). Zadania zostały wykonane i zaliczone- był to test gotowości świetlicowej. Po nich nastąpiło uroczyste ślubowanie, potwierdzone jak zawsze odciskiem palca na akcie ślubowania. Wychowankowie świetlicy otrzymali pamiątkowe medale z napisem „Jestem już Świetliczakiem” oraz słodkie upominki Uroczystość zakończono w kręgu „iskierką przyjaźni”, a potem na pamiątkę- wspólną fotografią.

Tekst: Lidia Bała