Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem- wycieczka do Bydgoszczy

9 grudnia grupa wychowanków świetlicy i uczniów klasy IVa (39 osób) uczestniczyła w imprezie świąteczno- noworocznej XI edycja „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”

Impreza odbyła się w Hali Sportowo- Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Do udziału w niej zaprosiła uczniów naszej szkoły Komenda Powiatowa Policji w Żninie w imieniu Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim była edukacja na temat bezpieczeństwa (cyberprzestępczość, korzystanie z telefonów komórkowych oraz bezpieczeństwo na drodze) i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Całość imprezy uświetniły pokazy z udziałem policjantów oraz występy taneczne i krótkie przedstawienia. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali okolicznościowymi upominkami.

Uczniowie, którzy wybrali się na tę imprezę, nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale także dobrze się bawili. Zadowoleni, choć trochę zmęczeni, wieczorem wrócili do domu.

Uczestnikami imprezy opiekowali się nauczyciele: p.M. Kordzińska, p.E. Konieczna, p.M. Bleja i p. L. Bała w towarzystwie policjantki p.K. Leszczyńskiej- Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Tekst: Lidia Bała