Wycieczka do Gniezna

Dnia 21.02.2020 odbyła się  szkolna wycieczka do Gniezna,  w której wzięły udział klasy VI d i VI c oraz kilkoro uczniów z młodszych klas.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili  uczestnicy wyjazdu, było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na początku wzięli udział w lekcji historycznej, która była wprowadzeniem do dawnych dziejów naszej ojczyzny. Następnie uczniowie  zwiedzili  muzeum w towarzystwie przewodnika.  Po obejrzeniu eskpozycji  uczestnicy wyjazdu   udali się do kolejnego punktu wycieczki, a mianowicie do Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Każdy miał okazję zobaczyć i dotknąć przedmioty używane przez naszych dziadków i pradziadków.  Wśród eksponatów można było zobaczyć m.in.: pralkę ,,Franię”, stare żelazka, telefony, lampy naftowe itp. W tym samym budynku  odbywała się także wystawa motocyklów. Pojazdy liczyły sobie sporo lat, ale były wspaniale odnowione. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się  do Restauracji ,,Stara Kamienica” na obiad. Wycieczka zakończyła się wizytą w Parku Tramoplin. Do Janowca wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach. Uczestnicy wyjazdu nie tylko dobrze się bawili, ale też wzbogacili swoją wiedzę.

Aleksandra Filipiak