Umiemy pływać!

Klasa II a, wraz z trzecioklasistami ze Szkoły Podstawowej w Świątkowie, brała udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu 10 zajęć sportowych z zakresu nauki pływania.

Zajęcia te odbywały się w Aquaparku w Wągrowcu, a ich celem było między innymi: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktorów, stopniowo podnosiły swoje umiejętności. Miło spędziły w większości wakacyjny już czas, a uśmiech ciągle gościł na ich buziach. Okazało się, że niektórzy mają talent do pływania i chętnie będą odwiedzać w wolnym czasie Aquapark już z rodzicami, bo doskonalić technikę pływania. Podczas wyjazdów dziećmi opiekowały się E. Konieczna i P. Szymańska.

Tekst: Ewelina Konieczna