Pasowanie na Świetliczaka

10 listopada grupa wychowanków z klas I wzięła udział w uroczystości Pasowania na Świetliczaka. Uczestniczyła w nim też grupa wychowanków z klas II i III, która przyglądała się z uwagą całemu wydarzeniu.

Na powitanie wszyscy usłyszeli wiersz „W świetlicy”, który odczytała Wiktoria L. Tradycyjnie, jak każdego roku wychowankowie zostali poddani wielu „próbom”, których celem było sprawdzenie wiedzy o zasadach obowiązujących w świetlicy, wykazanie się spostrzegawczością i wytrwałością oraz umiejętnością współpracy i życzliwości wobec innych. Zadania miały różny stopień trudności i dostarczyły wielu emocji. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z ich wykonaniem, dlatego mogli złożyć uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego ważnego momentu Świetliczaki otrzymali upominki od wychowawców.

Życzymy im wielu radosnych, ciekawych i niezapomnianych chwil spędzonych w grupie świetlicowej.

Tekst: Lidia Bała