Pożegnanie absolwentów szkoły

25 czerwca 2021 roku, o godzinie 9.00, odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły – uczniów klasy VIII a (wychowawczyni pani Małgorzata Jurska), klasy VIII b (wychowawczyni pani Marzena Kochowicz – Sobkowiak) i klasy VIII c (wychowawczyni pani Katarzyna Dąbrowska).

W uroczystości, oprócz dyrekcji szkoły, wychowawczyń ósmoklasistów, rodziców uczniów wyróżnionych oraz pocztu sztandarowego szkoły, wzięła udział także starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy pani Grażyna Szymańska. Pani wizytator wręczyła pamiątkowa statuetkę Patrykowi Kotuli z klasy VIII a – laureatowi konkursu przedmiotowego z chemii oraz finaliście konkursu przedmiotowego z matematyki. Organizatorem obu konkursów był Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty.

Niezwykle miłym momentem uroczystości było przekazanie przez dyrektora szkoły – pana Przemysława Kotulę stypendiów absolwentom szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, otrzymały Antonina Głowacka z klasy VIII a i Julia Wolna z klasy VIII c.

14 ósmoklasistów otrzymało z rąk dyrekcji szkoły i wychowawczyń klas świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem, natomiast ich rodzice listy gratulacyjne.

W zacnym gronie wyróżnionych znaleźli się:

- z klasy VIII a: Joanna Duszyńska, Aleksandra Gadzała, Antonina Głowacka, Kinga Gruszka, Patryk Kotula, Anna Kozłowska, Agata Marciniak, Amelia Owczarzak, Łukasz Solarek.

- z klasy  VIII b: Kinga Serwicka, Szymon Zwolenkiewicz.

- z klasy VIII c: Magdalena Kozieł, Julia Mikołajczak, Julia Wolna.

Wychowawczynie wręczyły też podziękowania i nagrody książkowe uczniom za pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz za wybitne osiągnięcia sportowe.

Uroczystość, z ramienia Samorządu Uczniowskiego, poprowadziła Agata Torchalska. Część artystyczną dla absolwentów przygotowali uczniowie klas VII c i VII e oraz studio piosenki „Voise”.

Przedstawicielki klas ósmych skierowały ciepłe pożegnalne słowa w kierunku dyrekcji, grona pedagogicznego i pozostałych pracowników szkoły. Po ogólnym odśpiewaniu hymnu szkoły, delegacja absolwentów złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki.

Tekst: Hanna Burchardt