Zbiórka charytatywna

W drugiej połowie listopada, na prośbę Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowcu Wlkp., społeczność szkolna włączyła się do świątecznej zbiórki żywności i środków czystości dla osób starszych i samotnych.

Wszystkie klasy, bez wyjątku, aktywnie przyłączyły się do akcji. Wśród żywności znalazły się między innymi: mąka, kasza, ryż, cukier, makaron, olej, konserwy, herbata, kawa, przetwory owocowe i warzywne oraz słodycze. Środkami czystości ofiarowanymi przez uczniów były między innymi: mydła, szampony, płyny do kąpieli, proszki do prania, pasty do zębów, jednorazowe chusteczki i ręczniki.

Dzieci wykonały też samodzielnie dla seniorów i samotnych osób kartki świąteczne z życzeniami.

Akcji charytatywnej przyświecał bardzo ważny cel, że pomagając możemy dać radość innym.

Sekcja Wolontariatu

Rady Samorządu Uczniowskiego