Konkurs promujący dobre wychowanie

W I semestrze, w ramach działań zmierzających do podniesienia kultury osobistej uczniów naszej szkoły, klasy II – VIII wzięły udział w konkursie promującym dobre wychowanie. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatów prezentujących wylosowane hasła. Do konkursu przystąpiły 22 klasy, z podziałem na kategorie wiekowe.

Uczniowie klas II – III zilustrowali hasła:
II a – Pożegnanie z klasą
II b – Punktualność zawsze w modzie
II c – Magiczne przepraszam
II d – Czarodziejskie proszę, tajemnicze dziękuję
III a – Powitanie na poziomie
III b – Kultura w rodzinie
III c – Zwierzę – istota czująca

Klasy IV – VI przedstawiły hasła:
IV a – Kulturalny uczeń
IV b – Kultura na chodniku i ulicy
IV c – Etykieta przy posiłku
V a – Z czystością za pan brat
V c – Z kulturą w kinie, teatrze i na koncercie
VI a – Kulturalny klient

Hasłami przedstawionymi przez klasy VII – VIII były:
VII a – Sztuka konwersacji
VII b – Tolerancja – elegancja
VII c – O bliźnich zawsze z aprobatą
VII d – W zgodzie z netykietą
VII e – Pogawędki przez telefon
VIII b – Dla gości – uprzejmości
VIII c – Oficjalnie i na luzie
VIII d – Z kulturą w miejscach kultu
VIII e – Zakazane słowa

Przy realizacji zadania uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. W przemyślany i wymowny sposób przedstawili wiele cennych wskazówek związanych z przestrzeganiem zasad bon - tonu w różnych sytuacjach życiowych.
Sekcja konkursowa Rady Samorządu Uczniowskiego, będąca pomysłodawcą i organizatorem tegoż konkursu, w kategorii klas II-III, z uwagi na wyrównany poziom prac, nie wyłoniła zwycięzcy. Za udział w konkursie i pracę włożoną w realizację zadania, organizator przygotował dla klas podziękowania i słodkości.
W kategorii klas IV - VI szczególne wyróżnienie przyznano klasie IV b, a w kategorii klas VII – VIII wyróżniono klasy: VII a, VII d, VII e. Za udział w konkursie wszystkie klasy IV – VIII otrzymały podziękowania, natomiast wyróżnione klasy – nagrody.

Prace konkursowe, z podziałem na kategorie wiekowe, wyeksponowano na terenie szkoły.

sekcja konkursowa Rady Samorządu Uczniowskiego