Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek był okazją do zorganizowania spotkania z Joanną Krzyżanek- autorką książek dla dzieci. 9 maja odbyło się spotkanie w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną im. Stefanii Popiołek w Janowcu Wlkp. uczniowie klasy IV c przenieśli się do magicznego świata bohaterów książek Joanny Krzyżanek . Podczas warsztatów wykonali domy, a następnie stworzyli barwną ulicę. W ten sposób przenieśli się do książki „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych”. Dowiedzieli się również ciekawostek z życia pisarki oraz poznali jej warsztat literacki. Spotkanie z autorką było niesamowitą lekcją życia, cudowną przygodą pełną radości i optymizmu. Dzięki tym warsztatom uczniowie docenili wartości płynące z czytania książek.