Biwak klas ósmych

Pierwszy czerwcowy weekend wielu ósmoklasistów spędziło na biwaku w Gołąbkach, zorganizowanym z inicjatywy ZSN w Janowcu Wlkp.

Podzieleni na plutony, pod okiem wychowawców i instruktorów, wzięli udział w różnych zajęciach, takich jak samoobrona, strzelanie, pierwsza pomoc, terenoznawstwo, zielona taktyka, musztra, łączność.  Grupy rywalizowały też ze sobą w konkursie na najładniejszą piosenkę biwakową i w marszu na orientację w okolicznym lesie.  Były też chwile relaksu przy wieczornym ognisku z kiełbaskami czy sportowych grach zespołowych. Ósmoklasiści mogli też integrować się z uczniami z ZSN w Janowcu, którzy tworzyli  dodatkowy pluton. Świetna organizacja, ciekawy program i przyjazny klimat sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z biwaku.

Tekst: Anna Szweda