Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 i rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września o godz. 9.00, podczas uroczystego apelu na płycie boiska, 505 uczniów z 26 oddziałów, w obecności zaproszonych gości: wiceburmistrza Janowca Wielkopolskiego - pana Michała Werkowskiego i proboszcza janowieckiej parafii - księdza Andrzeja Szczepaniaka oraz pracowników szkoły i rodziców, powitało nowy rok szkolny.

Dyrektor szkoły - pan Przemysław Kotula szczególnie gorąco powitał pierwszoklasistów, których Rada Rodziców obdarowała rogami obfitości ze słodkościami. Wychowawczynią klasy I a została pani Halina Gryczka, wychowawstwo w klasie I b objęła pani Violetta Próchniak, a w klasie I c - panie Ewa Wiśniewska i Natalia Korycka. Wychowawcami klas czwartych zostali z kolei: IV a - pan Adam Lubawy, IV b - pani Katarzyna Siwek, IV c - pani Danuta Ratajczak.

Po południu poczet sztandarowy szkoły oraz delegacja nauczycieli wzięli udział w uroczystości upamiętniającej wybuch II wojny światowej. W janowieckim kościele odbyła się msza święta, natomiast pod pomnikiem na rynku miejskim zgromadzeni wysłuchali okolicznych przemówień, odśpiewali wspólnie hymn narodowy i Rotę. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych podczas działań wojennych. Delegacja władz miasta i gminy złożyła pod pomnikiem ofiar faszyzmu symboliczną wiązankę kwiatów.

Tekst: Hanna Burchardt