WOJEWÓDZKI INTERDYSCYPLINARNY KONKURS MATEMATYCZNO - CHEMICZNY INOWROCŁAW 2023

Uczniowie naszej szkoły: Bartek Drgas, Maja Linetty, Nina Wrzesińska i Wiktoria Małecka, wzięli udział w Gali Laureatów 2023 konkursów przedmiotowych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, która odbyła się 5 czerwca 2023.

Bartek Drgas został laureatem III miejsca w wojewódzkim interdyscyplinarnym konkursie matematyczno - chemicznym. Zespół naszej szkoły, w składzie: Bartek Drgas, Maja Linetty, Nina Wrzesińska i Wiktoria Małecka, zostali laureatami III miejsca drużynowo w wojewódzkim interdyscyplinarnym konkursie matematyczno -chemicznym. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Również dyplomy otrzymali opiekunowie zespołu: p. J. Pomin i p. Jaromir Brodecki. Wyżej wymienieni uczniowie,19 kwietnia,wzięli udział w finale konkursu matematyczno - chemicznego w Inowrocławiu. Do konkursu przystąpiło 20 zespołów 4 osobowych z województwa kujawsko – pomorskiego. Konkurs obejmował wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową nauczania matematyki i chemii w szkole podstawowej, a także zagadnienia wykraczające poza ten zakres. Składał się z trzech części. Część pierwsza – indywidualna, polegała na rozwiązywaniu zadań samodzielnie przez każdego ucznia. Część druga – zespołowa, która polegała na rozwiązywaniu zadań, sprawdzających wiedzę oraz umiejętności matematyczno-chemiczne w formie zadań, krzyżówek, łamigłówek oraz doświadczenia chemicznego. Część trzecia - doświadczalna, podczas której uczniowie prezentowali własne doświadczenie wraz z krótkim omówieniem. Uczniowie naszej szkoły doskonale sobie poradzili w tym konkursie o czym świadczy udział w Gali Laureatów 2023 w Inowrocławiu.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Tekst: Jaromir Brodecki