Poznaj Pałuki- spotkanie z p. Jerzym Szocińskim

Dnia 16 czerwca, na zaproszenie wychowawców, przybył na spotkanie do świetlicy pan Jerzy Szociński.

Z zawodu jest weterynarzem, ale od ponad pół wieku zajmuje się turystyką i jest działaczem PTTK. Jako pasjonat krajoznawstwa swoim przykładem zachęca do turystyki i poznawania ciekawych miejsc naszego kraju, a zwłaszcza Pałuk. Na spotkaniu pan Szociński opowiadał o historii regionu, atrakcyjnych miejscach do zwiedzania oraz o znanych ludziach, którzy pochodzili z tych stron. Uczestnicy tego wydarzenia (kl. IId, kl. IVc i kl. Vb), a wśród nich świetliczaki mieli możliwość oglądania wielu slajdów i zdjęć, które obrazowały słowo mówione naszego gościa. Na zakończenie spotkania pan Jerzy Szociński otrzymał pamiątkowe podziękowanie od uczniów i  zachęcił do podróżowania po Pałukach oraz ciągłego poznawania ich,  bo…warto.

Tekst: Lidia Bała