Z wizytą u Kopernika

31 maja uczniowie klas 2 wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na całodzienną wycieczkę do Torunia.

Przebrani w stroje historyczne wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy pomnik  Mikołaja Kopernika, Ratusz, Katedrę NMP,  Pomnik Flisaka, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Na rynku staromiejskim przeszliśmy piernikową aleją. Po smacznym obiedzie obejrzeliśmy widowisko muzyczne w Baju Pomorskim „Lalki śpiewają”, odwiedziliśmy Planetarium oraz Bazę Mars. Mieliśmy również okazję przygotować samodzielnie prawdziwe toruńskie pierniki w Piernikarni Mistrza Bogumiła. Oczywiście znalazł się również czas na zakupowe szaleństwo pamiątek, które wszystkie dzieci uwielbiają. Zmęczeni wrażeniami dopiero wieczorem wróciliśmy do domu.

E. Konieczna